Jak biegać bez wypluwania płuc?

Po zimowym letargu, w człowieku budzi się przyrodzona potrzeba ruchu, która idealnie łączy się z postanowieniami noworocznymi. „W tym roku wyszczupleję”, „zacznę uprawiać sport”, „rzucę fajki”, „przebiegnę maraton” – brzmi znajomo? Co innego powiedzieć, a co innego słowa zamienić w czyny. Im bliżej lata, tym nagminniej jestem bombardowany pytaniami – „jak zacząć biegać?” I wydawałoby się, iż bieganie jest najprostszą formą ruchu.

Czytaj dalej


Piłki do tenisa świetnej jakości

Tenis jest teraz popularną formą sportu. Nie każdy jednak wie o tym, że kiedyś tenisa nazywano królewskim tenisem. Nieodzowny jednak od zawsze był odpowiednio dobrany sprzęt do tej rozrywki. Niegdyś stosowano specjalne rękawice wykonane ze skóry, które zarazem miały za zadanie chronić dłonie gracza. Natomiast te początkowe piłki do tenisa były zrobione z drewna. Prędko okazało się to jednak to niezbyt praktycznym rozwiązaniem, dlatego zrezygnowano z niego na poczet piłek z celulozą. Dzisiaj do ich produkowania stosuje się wysokiej jakości materiały.

Czytaj dalej


Ruch poza domem. Najodpowiedniejsze metody miłego czasu.

Masz problemy z wydolnością fizyczną i ciągle źle się czujesz? To, co możesz zrobić dla swojego organizmu, to zapewnić mu ruch poza domem. Wiadomo, że ten typ aktywności, nie tylko sprawia, że jesteśmy zdrowsi, przyczynia się do lepszego samopoczucia, jest sposobem na pozytywne zmęczenie i dotlenienie organizmu, ale także pomaga wyrazić naturalną radość życia.

Czytaj dalej