Co tak naprawdę daje częste pływanie dla typowej kobiety?

Gorąco polecam regularne chodzenie na pływalnię, ponieważ tak naprawdę nie ma wielu bardziej interesujących form aktywności sportowej. Moim skromnym zdaniem w wielu przypadkach wychodzimy z założenia, że częste pływanie jest co prawda w istocie skuteczne, dające rewelacyjne efekty, ale jakby nie patrzeć ciężkie na dłuższą metę. Całkowicie nie zgadzam się z tym. Chociaż nie mam dobrej formy sportowej, to tak czy siak bardzo często jest tak, iż nie chce mi się wyjść z pływalni. Pływanie jest bardzo wciągające!

Czytaj dalej


Jakie dobierać ćwiczenia, żeby schudnąć? W jaki sposób ćwiczyć z głową, by nie przydarzyła się kontuzja?

Najczęściej, gdy zabieramy się za ćwiczenia mamy pewne postanowienie. Jest spora grupa ludzi, która dzięki ćwiczeniom pragnie zrzucić wagę. Powody są różne, ale najczęściej spotykane są te mówiące o świetnej sylwetce oraz dobrym samopoczuciu, jakie te ćwiczenia mogą zapewnić. Drugą grupą są ludzie, przeważnie panowie, którzy ćwiczą, by zbudować mięśnie. Dla jednej, jak i drugiej grupy istnieją inne zestawy treningowe. Warto się z nimi zapoznać.

Czytaj dalej


Jak nie przybierać na wadze? Jaką mamy szansę metodę na redukcję wagi? Istnieje mnóstwo sposobów, zdecydujmy się jednak racjonalnie

Powinniśmy zabiegać o własną sylwetkę. Teraz niesamowicie dużo uwagi możemy zwrócić na to, w jaki sposób będziemy dbać o swoje zdrowie i swoje ciało. Gwarantowanych jest jeszcze więcej diet i jednocześnie tez mamy okazję się zetknąć z rozmaitego typami treningami, które mogą sprawić, że nasze ciało będzie się prezentowało znacznie lepiej.

Czytaj dalej


Gdzie warto nabyć solidne i oryginalne buty do tenisa?

Jeżeli grasz w tenisa to z pewnością idealnie wiesz, że istotny jest odpowiedni strój. Aktualnie mnogość sklepów sportowych proponuje oryginalny strój do tenisa dla kobiet i mężczyzn, który nie ogranicza ruchów i jest wygodny podczas gry w tenisa. Niezmiernie ważnym fragmentem ubioru są również buty do tenisa. To bardzo ważkie, by były one poprawnie dobrane.

Czytaj dalej


Troska o ciało i wigor jest dzisiaj wielkim priorytetem w życiu wielu ludzi

Aktualnie nadzwyczaj wiele mówi się o zdrowym trybie życia i mądrym odżywianiu się. Wiele osób kładzie duży nacisk na sport czy zbilansowaną dietę, z tej przyczyny ciekawią się wszelkimi ciekawostkami w tych sferach. Prowadząc aktywny tryb życia potrzeba pomimo tego zwracać uwagę na mnóstwo elementów, które zasadnicze są, aby ryzyko kontuzji czy pewnych dolegliwości było wprost zerowe.

Czytaj dalej


Jakie doskonałe efekty daje trenowanie na orbitreku i bieżni elektrycznej?

Mnogość osób dba o swoje zdrowie oraz sprawność fizyczną przez regularne treningi i ćwiczenia. Trenowania pozwalają nam zachować śliczną, szczupłą bądź również umięśnioną sylwetką, pomagają borykać się z otyłością czy też niedowagą, do tego powodują, że usprawnia się nasza samoocena, swobodniej nam zaakceptować siebie i swój wygląd.

Czytaj dalej


Dobry plan treningowy to taki, który weźmie pod uwagę nie tylko nasze możliwości fizyczne

Dobry plan treningowy to taki, który względni nie tylko nasze możliwości fizyczne, ale także odpowiednio opisze naszą dietę. Często młodzi ludzie, szczególnie bez doświadczenia, nie mają pojęcia o tym, jak poprawnie ćwiczyć, jak ze sobą łączyć trenowane partie mięśni, nie mówiąc już o sposobie żywienia. Niekiedy napotyka się takich amatorów, którzy nie wiedzą nawet o tym, co to jest białko, po co i kiedy dokładnie należy przyjmować węglowodany, nie wiedzą nic na temat tego, w jaki sposób poprawnie wykonywać ćwiczenia.

Czytaj dalej


Spływy pontonowe – rozrywka dla wszystkich chętnych|każdego chętnego

Górskie spływy pontonowe nie bez powodu stają się coraz popularniejsze. Jest to doskonałe połączenie sportu i rekreacji. Spływy pontonowe są obowiązkowym punktem na mapie turystów poszukujących wrażeń, z dala od zgiełku cywilizacji. Rafting to rekreacja, która pod wieloma względami nie jest wymagająca. Skorzystać z niej może właściwie każdy. Do jej zorganizowania wystarczy większa górska rzeka oraz ponton. Początki raftingu warto zacząć od łatwiejszej trasy, z czasem jednak normalne staje się korzystanie z coraz bardziej skomplikowanych spływów – takich podczas, których ryzyko wywrócenia się jest bardzo wysokie.

Czytaj dalej


Militaria jako interesująca mania dla wszystkich

Sporty walki, różne rodzaje broni i związane z nimi historie to domena nade wszystko panów, jednak teraz interesuje się nimi również coraz więcej kobiet. W wielu internetowych sklepach niesłychanie prosto możemy zakupić noże motylki oraz niezbędne wyposażenie, takie jak ostrzałki, zatem nasze hobby można pielęgnować oraz rozwijać w każdym kierunku.

Czytaj dalej


W wypadku gdy myślisz o własnej motorówce albo pragniesz zdobyć patent sternika, musisz znaleźć właściwą firmę i skorzystać z jej usług

Niejedna osoba czuje pociąg w stronę łodzi i przygody na pokładzie. Dziś każdy ma szansę zdobyć patent sternika oraz kupić dla siebie łódź albo motorówkę. Należy jedynie odnaleźć właściwą jednostkę, która tym się trudni.
Jeśli marzy ci się patent sternika motorowodnego, powinieneś zgłosić się do odpowiedniej jednostki
Nieraz ludzie marzą o tym, aby mieć możliwość popływać na łodzi, a nawet sterować nią.

Czytaj dalej


Piłki do tenisa świetnej jakości

Tenis jest obecnie niezwykle popularnym rodzajem sportu. Nie każdy jednak wie o tym, że niegdyś tenisa nazywano królewskim tenisem. Obowiązkowy jednak od zawsze był odpowiednio dobrany sprzęt do tego sportu. Dawniej używano specjalnych rękawic wykonane ze skóry, które równocześnie chroniły dłonie grającej osoby. Natomiast te pierwsze piłki do tenisa były zrobione z drewna. Szybko okazało się to jednak to niezbyt praktycznym rozwiązaniem, dlatego zrezygnowano z niego na rzecz piłek z celulozą wewnątrz. Dziś do ich produkcji stosuje się doskonałej jakości materiały.

Czytaj dalej


Aktywność fizyczna jest ważka, w związku z tym już dzisiaj zdecyduj się na zakup karnetu na siłownie w dzielnicy Bemowo

Aktualnie zdecydowanie więcej osób dba o swoje zdrowie i wygląd. W TV regularnie lecą programy w których popularyzowany jest zdrowy tryb życia, natomiast w sieci bezproblemowo odszukamy blogi poświęcony tylko temu tematowi. Jeżeli Ty jeszcze nie zacząłeś działać to najwyższa pora, aby ruszyć się z sofy i zacząć ćwiczyć. W stolicy naszego państwa działa gro centrów sportowych, gdzie bez trudności można przyjść i potrenować.

Czytaj dalej


Rekomendowane odżywki oraz suplementacja – jakie wybrać?

Bywa, że widzieliśmy kulturystę, niekoniecznie na żywo, ale na pewno widzieliśmy takich sportowców w telewizji lub sieci. Nie jest łatwo wyrzeźbić takie ciało, jakie prezentowane jest na zawodach. Ale, jeżeli będziemy mieli odpowiedniego trenera, to na pewno damy radę. Jest kilka przypadków na całym ziemskim globie, które własnym samozaparciem, bez pomocy trenera, dali rade osiągnąć sukces w kulturystyce, ale to wyjątki.

Czytaj dalej


Trening funkcjonalny Warszawa ukaże nam co to takiego

Warto dbać o swoją figurę, gdyż wtenczas na dłużej zachowamy siły do funkcjonowania i równocześnie, będziemy dłużej samo wystarczalni. To właśnie sprawia, że coraz więcej osób rozpoczyna szukać odpowiednich dla siebie treningów, które pomogą im zadbać o właściwą figurę.
Warto sprawdzić jak pracuje trener personalny Warszawa cena okazuje się być opłacalna
Gdy nie znamy się na ćwiczeniach i nie będziemy wiedzieć, które ćwiczenia okażą się być dla nas najlepsze, to z pewnością nie odnotujemy upragnionych sukcesów.

Czytaj dalej


Jeśli chcemy na poważnie zabrać się za ćwiczenie, dobrze jest wiedzieć, jakie rezultaty pragniemy osiągnąć

Badacze bezwarunkowo udowodnili, że ludzie, którzy dużo się ruszają oraz zdrowo się odżywiają, później umierają oraz cieszą się lepszym zdrowiem. Mimo, że jesteśmy tego świadomi, to niesłychanie trudno jest nam zabrać się za regularne ćwiczenia, może zatem dobrze będzie kupić karnet open na siłownię

Czytaj dalej


O czym trzeba pamiętać zapisując się pierwszy raz na trening?

Wielu młodych ludzi często chcą rozpocząć swoją przygodę treningową, jednak nie mają stosownej wiedzy na ten temat. Niekiedy się zdarza, że nie mają oni nawet pojęcia o tym, jak ćwiczyć podstawowe partie mięśni, nie mówiąc już o diecie czy o właściwie przemyślanym planie treningowym. Wybierając się na siłownię w młodym wieku powinniśmy zatroszczyć się o profesjonalny plan treningowy a to musi zrobić dla nas tylko osoba z dużym doświadczeniem.

Czytaj dalej


Uprawianie sportu – jak ochronić się przed kontuzją i w jaki sposób leczyć ewentualne kłopoty zdrowotne?

Twierdzi się, że sport to zdrowie. Oczywiście, jest to prawdziwe przekonanie, jako że częste uprawianie sportu umożliwia osiągnięcie znakomitej kondycji oraz zrzucenie zbędnych kilogramów, jeżeli takie się posiada. Trzeba jednakże pamiętać, że sport niesie ze sobą również możliwość kontuzji, zwłaszcza jeśli ćwiczenia wykonuje się nieprawidłowo albo ciało jest przetrenowane. Jak w takim razie ochronić się przed kontuzją? Co zrobić, jeśli kontuzja już wystąpiła?

Czytaj dalej


W jaki sposób pomóc w uprawianiu sportu?

Aktualnie wśród coraz większej grupy osób pojawia się moda na ruch. Wynika to w pierwszej kolejności z chęci uzyskania doskonałej, szczupłej i umięśnionej sylwetki, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Wysiłek fizyczny służy więc zarówno zrzuceniu zbędnych kilogramów, jak i uwypukleniu i podkreśleniu mięśni. Do tego celu można zacząć trenować samodzielnie, jak i zacząć chodzić na siłownię lub do klubu fitness. Na dzień dzisiejszy na stronach internetowych znajduje się bardzo dużo rozmaitych propozycji treningu, z czego na pewno najlepszą formę stanowią filmiki z instrukcjami.

Czytaj dalej


Jak biegać bez wypluwania płuc?

Po zimowym letargu, w człowieku budzi się naturalna potrzeba ruchu, która idealnie łączy się z postanowieniami noworocznymi. „W tym roku wyszczupleję”, „zacznę biegać”, „rzucę fajki”, „przebiegnę maraton” – brzmi znajomo? Co innego powiedzieć, a co innego słowa zamienić w czyny. Im bliżej wiosny, tym nagminniej jestem zasypywany pytaniami – „jak zacząć biegać?” A wydawałoby się, iż bieganie jest najprostszą odmianą ruchu.

Czytaj dalej


Zbilansowane posiłki podstawą diety

Wśród wielu dostępnych na rynku i oferowanych przez dietetyków oraz trenerów sposobów na utrzymanie perfekcyjnej sylwetki najpopularniejszym jest systematyczna kontrola spożywanych dań – pod względem dostarczanych organizmowi kilokalorii. Między innymi to właśnie dzięki aplikacji takiej jak kalkulator bmi jesteśmy w stanie ograniczyć czas poświęcany na żmudne oraz niczemu niesłużące ważenie. Dzięki kalkulatorowi nowoczesnej generacji jesteśmy w stanie skontrolować czy masz nadwagę albo może niedowagę i zgodnie z zaleceniami eksperta odpowiednio zmodyfikować dietę.

Czytaj dalej


Sklep oferujący ubrania sportowe

Obecnie zwłaszcza w większych miejscowościach można spotkać bardzo dużo rozmaitych sklepów z artykułami sportowymi. Bierze się to częściowo z wzrastającej popularności aktywności fizycznej, ale też z rozwoju techniki w zakresie na przykład akcesoriów sportowych. W miejscach tego rodzaju znaleźć można przedmioty pomocne w uprawianiu rozmaitych dyscyplin sportowych, zarówno indywidualnych, jak i zbiorowych.

Czytaj dalej


Korki Nike najmłodszych

Pogoń za ideałem nareszcie dobiegła końca. Zupełnie nowa seria juniorskiego obuwia piłkarskiego Nike została stworzona, dla tych którzy kontrolują grę od początkowych minut spotkania do ostatniego gwizdka sędziego. Buty piłkarskie Nike Junior posiadają asymetryczny system sznurowania, tworzący większą strefę uderzenia i kontrolowania piłki, zapewniając zabójczą skuteczność gry.

Czytaj dalej


Rakiety tenisowe dla ludzi początkujących – jakie powinno się wybrać?

Tenis bezsprzecznie jest niezwykle pasjonującym sportem, jaki daje dużo radości. Jednak, aby być doświadczonym tenisistą naturalnie potrzebne jest doświadczenie i niemało ćwiczeń, gdyż to zezwoli Ci ciągle doskonalić swoją technikę gry. Początki mogą nie być łatwe, niemniej jednak nie należałoby się zniechęcać, w szczególności jeśli tenis jest Twoją pasją. Aby jeszcze bardziej uprościć sobie grę w tenisa warto zainwestować w należyty sprzęt do tenisa (dla osób początkujących), który jest połową sukcesu.

Czytaj dalej


Porządne koszulki biegowe z nadrukiem mogą się przydać na wiele rozmaitych sytuacji

Jak idealnie wiadomo obecnie przeważa wyjątkowo spora moda na zdrowy styl życia i ogólne dbanie o to jak się wygląda i czy uprawia się wysiłek fizyczny. Objawia się, iż jest to niesamowicie istotne jeśli chcemy długo funkcjonować i przy tym wyglądać w istocie okazale i co więcej sport jest dobry też na dużo naszych dolegliwości, ponieważ w lekki sposób może wykluczyć wszelakie nasze bóle i sporo innych tego rodzaju przypadłości.

Czytaj dalej


Odzież dla puszystych – czyli nie ma powodów do wstydu.

Wspólnie ze wzrostem dobrobytu w krajach zachodnich społeczeństwu rosną również brzuchy, mówiąc zwięźle pulchniejemy. Z tego powodu dyktatorzy modowi coraz częściej przedstawiają na pokazach mody ubrania odzieży w rozmiarze XXL!
W Polsce otyłość rodzaju „amerykańskiego” raczej nam nie grozi, z tego powodu że nie należymy do najmocniej rozwiniętych państw świata, lecz otyłość jest jednak powszechna pośród aż 12% Polaków.

Czytaj dalej


Których przyrządów warto używać, aby uformować mięśnie?

W dzisiejszych czasach niewątpliwie nadzwyczaj wiele mówi się na temat dobrze wyrzeźbionego ciała. Wielu z nas pragnie bezsprzecznie także posiadać nadzwyczaj dobrze wypracowane ciało, które przyciągnie niejedno spojrzenie. Niemniej jednak w praktyce nie jest ot niezwykle łatwe zadanie do zrealizowania, bowiem wybitnie często wymaga od nas dużej dawki zaangażowania oraz samozaparcia.

Czytaj dalej


Ćwiczenia kulturystyczne to jedne z lepszych ćwiczeń zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet

Tendencja na praktykowanie aktywności fizycznej i dynamiczny tryb życia jest w dzisiejszych czasach dostrzegalna wszędzie. Witryny sklepowe, programy w TV lub artykuły w gazetach wprost wołają do ludzi, aby zaczęli ćwiczyć wysiłek fizyczny. Jest to bez wątpienia dobre zjawisko, dzięki któremu gro osób po prostu czuje się o wiele lepiej i sprawniej.

Czytaj dalej


Place zabaw powinny wypełniać dość liczne kryteria

Nie ma znaczenia czy nasze dzieci okazują się być w domu, czy w szkole, czy spokojnie siedzą, czy się bawią, zawsze pragniemy dla nich jak najlepiej oraz chcemy powiedzieć, że są bezpieczne. Z tego powodu właśnie staramy się kupować im wszystko co najlepsze, a podczas wybierania zabawek sporą wagę przykładamy na to, czy mają one odpowiednie atesty i czy są właściwe dla wieku naszego potomstwa.

Czytaj dalej


Komplety dla osób biegających – sprawdź co powinieneś posiadać

Pośród ważnych akcesoriów dla biegających, można wymienić takie jak: pasy biegowe do biegania, plecaki do biegania, kurtki i rękawiczki do biegania. Nie można też pominąć innych często używanych akcesoriów takich jak: odtwarzacz MP3, którego słuchanie oprócz tego że uprzyjemnia nam codzienny trening, może nam również pozwolić na edukację czy po prostu radość słuchania audiobooku lub odsłuchiwania preferowanej muzyki czy też radia. Bieganie musi być dla nas przyjemnością, sposobem na zdrowe odpoczywanie. Bieganie jest mało wymagającą formą gimnastyki, nie ma jednak przeszkód abyśmy sobie naszą gimnastykę sprawili jeszcze więcej przyjemnymi.

Czytaj dalej


Suplementy diety dla sportsmenów – czy należy w nie inwestować pracując nad swoim ciałem?

Działający na obecną chwilę styl na wysportowaną figurę i zdrowy tryb życia jest coraz bardziej publiczny i mnóstwo ludzi przekształca własne dotychczasowe przyzwyczajenia. Zamysłem jest nie jedynie realna zmiana wyglądu i chęć prowadzenia energicznego funkcjonowania, ale dodatkowo możliwość działania w środowisku osób, dla których ten element funkcjonowania jest najlepszy. Liczy się nie wyłącznie systematyczne chodzenie na siłownię, ale dodatkowo zbilansowana dieta urozmaicona o dodatkowe suplementy. W tym miejscu pokazuje się kwestia, na ile są one przydatne i czy na pewno należy w nie inwestować. Należy namyślić się, na ile znacząca jest dla nas praca nad ciałem i jaki rezultat chcemy uzyskać. Wówczas odpowiedź przyjdzie sama.

Czytaj dalej


Gra w tenisa – dla każdego. Jak dobrze zacząć i się nie wycofać?

Zaczął się wrzesień. Po otrzymaniu ostatecznej wersji planu lekcji, sporo rodziców szuka atrakcyjnych zajęć popołudniowych dla swoich dzieci. Często dokonują wyboru spośród zajęć z języków obcych, sztuk walki, zajęć w szkole muzycznej i sportów. Spośród wszystkich dyscyplin sportowych stosunkowo często są to: piłka nożna, jazda konna, tenis. Kiedy decydujemy się zapisać na zajęcia z tenisa dla dzieci i młodzieży, ważne jest, aby trener dostosował się do poziomu kursantów oraz by od samego początku pracować na wysokiej jakości sprzęcie i w dobrym obuwiu. Jak kupić dobry model?

Czytaj dalej


Jak złapać zimę, czyli w jakie miejsce najkorzystniej pojechać na narty? Oto kilka ciekawych propozycji

Wielu z nas oczekuje zimy, na ten okres, jak w końcu krajobrazy się zabielą umożliwiając uprawianie sportów zimowych. Niestety, jak pokazuje chociażby obecna zima potrafi być niezbyt miło, a pogoda właściwie może nie wskazywać na to, że mamy tę porę roku. Co wtedy mają powiedzieć narciarze, którzy czekają cały rok na to, ażeby w końcu poszaleć na śniegu? A jeśli białego puchu nie ma w górach to właściwie sezon można spisać na straty. Jaki jest na to sposób? Po prostu, powinniśmy wyjechać na narty tam, gdzie ze śniegiem nie ma problemu.

Czytaj dalej


Nietypowe prezenty

Dla zwariowanych osób kupuje się szalony prezent z rozmaitych okazji. Nie tylko urodzinowe czy imieninowe szaleństwo powinno opanować świętujących, lecz również, a właściwie przede wszystkim interesujące jest robienie sobie prezentów bez okazji. W zależności od gustu i wymagań osoby obdarowywanej dostosować można stosowny pomysł, z której w dalszym toku powstanie pewnego rodzaju projekt.

Czytaj dalej


Rewelacyjny sposób aktywności sportowej! Sztuka walki, jaką kochają tysiące osób.

Jak wiemy, sport to przede wszystkim zdrowie, a w związku z tym wypada wybrać sobie dyscyplinę, jaka przyniesie nam nie tylko cudowne samopoczucie, ale również ogromną przyjemność. Niezwykle ciekawą formą sportu są sztuki walki, jakie stanowią nie tylko prozdrowotną dyscyplinę, ale też genialną rozrywkę. Dla miłośników sztuk walki organizowane są nie tylko interesujące zajęcia, ale też konkursy podczas których mogą oni sprawdzić własne umiejętności, jak również wyróżnić się na tle innych zawodników.

Czytaj dalej


Dobór dobranych strzał

Łucznictwo to dyscyplina sportu znana od stuleci. Jest to sport, jaki może praktykować ktokolwiek. Doskonałymi zawodnikami są również osoby niepełnosprawne, nawet ślepe. Dobór łuku jest zależny od wprawy i od gatunku łucznictwa. Dynamika naciągu to siła, jakiej należy użyć w celu rozciągnięcia cięciwy. Wybór powinno się oprzeć o prywatne cielesne możliwości. Strzelanie z nazbyt ciężkiego łuku może zniechęcić, w najgorszym wypadku przyczynić się do groźnej kontuzji ścięgien, stawów, a nawet kręgosłupa.

Czytaj dalej


Ogólnorozwojowy crossfit – sposób na odpowiednią sylwetkę

Każdy z nas marzy o wspaniałej sylwetce. Oglądamy popularne czasopisma i patrzymy z uwielbieniem na sylwetki światowych gwiazd, które mogą się poszczycić doskonałymi proporcjami. Porównujemy własne ciało do nich i popadamy w czarną rozpacz. Po pierwsze, bardzo często zdjęcia w tego typu tabloidach to rezultat profesjonalnego photoshopu. Poza tym, mnóstwo artystów swoją doskonałą figurę zawdzięcza drogim zabiegom upiększającym. O wiele łatwiej zadbać o własne ciało na własną rękę.

Czytaj dalej


Odchudzanie jako sposób bycia? Jak najbardziej, należy jednak mieć na uwadze, żeby nie przesadzić

Każdy ma jakieś priorytety, niektóre z nich są wspólne dla wielu z nas. Nie można przyznać, iż jeden priorytet jest istotniejszy od drugiego, to byłoby niesprawiedliwe. Skoro definiujemy sobie cel to jest to coś tak istotnego dla nas, iż żadne porównania czy rankingi nie będą oddziaływać na obraną przez nas drogę.

Czytaj dalej


Gdzie wysłać dziecko na wypoczynek?

Wyjazdy na wakacje – lubimy je nie tylko my, ale także nasze pociechy. Dla nich wiążą się nawet z większymi emocjami. W końcu taki wyjazd to zawsze coś nowego, atrakcyjnego i wyjątkowego. Maluch cieszy się z możliwości zwiedzenia nowego miejsca, odkrycia go, z szansy na poszerzenie swoich horyzontów i spędzenia czasu z rówieśnikami. Poza tym dla dziecka taki wyjazd to sposobność, by trochę się usamodzielnić, przyzwyczaić, że rodzice nie będą mu towarzyszyć w każdej chwili, wprawić się w wykonywaniu codziennych czynności. Jeśli więc tylko jest taka sposobność, koniecznie wysyłajmy nasze dzieci na rozmaite wyjazdy, wycieczki i kolonie. To będzie dla nich nie tylko przygoda, ale i szkoła życia.

Czytaj dalej


Jakiego rodzaju aktywności sportowe można uprawiać zimową porą, czyli plusy snowboardingu, narciarstwa czy łyżwiarstwa.

Zima w Polsce trwa sporo dłużej niż lato, a tak naprawdę sportów typowo zimowych jest raptem parę. Lecz wszystkie się cieszą dużym zainteresowaniem i pośród dorosłych, i wśród dzieci. Jednym z najbardziej popularnych sportów jest łyżwiarstwo. W większych miastach nie ma kłopotów ze ślizgawkami, w wielu z nich działają lodowiska pod dachem, zupełnie niezależne od pogody, ale również lodowiska na wolnym powietrzu, otwierane wtedy, gdy pogoda na to pozwoli.

Czytaj dalej