Kiedy zbliża się okres wakacyjny wielu z nas zastanawia się gdzie pojechać, w jaki sposób szybko i tanio zorganizować atrakcyjną wycieczkę

W jaki sposób zminimalizować koszty podczas wycieczki czy też gdzie zamówić nocleg, gdy już wybraliśmy najlepsze miejsce do wypoczynku. To oczywiście tylko część istotnych pytań, które stawia sobie każdy podróżnik zanim wyjedzie na wczasy. Na większość z nich nie ma jednej błyskawicznej odpowiedzi i nierzadko musi minąć sporo czasu nim zorientujemy się w temacie. Dzieje się tak szczególnie wtedy, gdy po raz pierwszy planujemy gdzieś na dłużej pojechać i nie wiemy kompletnie jak się do tego zabrać. Czy lecieć samolotem, czy nocować w hotelu, jakie są najkorzystniejsze oferty last minute – na te i wiele innych pytań dostaniemy błyskawicznie odpowiedź odwiedzając biuro podróży.

Czytaj dalej


Jantar – i niesamowita tajemnica Bursztynowego Szlaku

Jantar to wieś letniskowa która leży w województwie pomorskim, na pograniczu Mierzei Wiślanej i Żuław Wiślanych. Nazwa wsi nie bez przyczyny odnosi się do jednego z największych bałtyckich skarbów, bowiem leży ona na trasie dawnego Szlaku Bursztynowego. Z tego też powodu, rokrocznie odbywa się tutaj finał Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu.

Czytaj dalej