Jak nie przybierać na wadze? Jaką mamy szansę metodę na redukcję wagi? Istnieje mnóstwo sposobów, zdecydujmy się jednak racjonalnie

Musimy zabiegać o swoją sylwetkę. Aktualnie strasznie dużo uwagi zwraca się na to, w jaki sposób troszczymy się o własne zdrowie i własne ciało. Zapewnianych jest jeszcze więcej diet i równocześnie tez mamy szansę się zetknąć z rozmaitego rodzaju treningami, które mają sprawić, że nasze ciało zacznie się prezentować dużo wspanialej.

Czytaj dalej


O czym trzeba pamiętać zapisując się pierwszy raz na trening?

Wielu młodych ludzi często chcą rozpocząć swoją przygodę treningową, jednak nie mają stosownej wiedzy na ten temat. Niekiedy się zdarza, że nie mają oni nawet pojęcia o tym, jak ćwiczyć podstawowe partie mięśni, nie mówiąc już o diecie czy o właściwie przemyślanym planie treningowym. Wybierając się na siłownię w młodym wieku powinniśmy zatroszczyć się o profesjonalny plan treningowy a to musi zrobić dla nas tylko osoba z dużym doświadczeniem.

Czytaj dalej


Uprawianie sportu – jak ochronić się przed kontuzją i w jaki sposób leczyć ewentualne kłopoty zdrowotne?

Twierdzi się, że sport to zdrowie. Oczywiście, jest to prawdziwe przekonanie, jako że częste uprawianie sportu umożliwia osiągnięcie znakomitej kondycji oraz zrzucenie zbędnych kilogramów, jeżeli takie się posiada. Trzeba jednakże pamiętać, że sport niesie ze sobą również możliwość kontuzji, zwłaszcza jeśli ćwiczenia wykonuje się nieprawidłowo albo ciało jest przetrenowane. Jak w takim razie ochronić się przed kontuzją? Co zrobić, jeśli kontuzja już wystąpiła?

Czytaj dalej


W jaki sposób pomóc w uprawianiu sportu?

Aktualnie wśród coraz większej grupy osób pojawia się moda na ruch. Wynika to w pierwszej kolejności z chęci uzyskania doskonałej, szczupłej i umięśnionej sylwetki, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Wysiłek fizyczny służy więc zarówno zrzuceniu zbędnych kilogramów, jak i uwypukleniu i podkreśleniu mięśni. Do tego celu można zacząć trenować samodzielnie, jak i zacząć chodzić na siłownię lub do klubu fitness. Na dzień dzisiejszy na stronach internetowych znajduje się bardzo dużo rozmaitych propozycji treningu, z czego na pewno najlepszą formę stanowią filmiki z instrukcjami.

Czytaj dalej


Jak biegać bez wypluwania płuc?

Po zimowym letargu, w człowieku budzi się naturalna potrzeba ruchu, która idealnie łączy się z postanowieniami noworocznymi. „W tym roku wyszczupleję”, „zacznę biegać”, „rzucę fajki”, „przebiegnę maraton” – brzmi znajomo? Co innego powiedzieć, a co innego słowa zamienić w czyny. Im bliżej wiosny, tym nagminniej jestem zasypywany pytaniami – „jak zacząć biegać?” A wydawałoby się, iż bieganie jest najprostszą odmianą ruchu.

Czytaj dalej


Ogólnorozwojowy crossfit – sposób na odpowiednią sylwetkę

Każdy z nas marzy o wspaniałej sylwetce. Oglądamy popularne czasopisma i patrzymy z uwielbieniem na sylwetki światowych gwiazd, które mogą się poszczycić doskonałymi proporcjami. Porównujemy własne ciało do nich i popadamy w czarną rozpacz. Po pierwsze, bardzo często zdjęcia w tego typu tabloidach to rezultat profesjonalnego photoshopu. Poza tym, mnóstwo artystów swoją doskonałą figurę zawdzięcza drogim zabiegom upiększającym. O wiele łatwiej zadbać o własne ciało na własną rękę.

Czytaj dalej