Ruch poza domem. Najodpowiedniejsze metody miłego czasu.

Masz problemy z wydolnością fizyczną i ciągle źle się czujesz? To, co możesz zrobić dla swojego organizmu, to zapewnić mu ruch poza domem. Wiadomo, że ten typ aktywności, nie tylko sprawia, że jesteśmy zdrowsi, przyczynia się do lepszego samopoczucia, jest sposobem na pozytywne zmęczenie i dotlenienie organizmu, ale także pomaga wyrazić naturalną radość życia.

Czytaj dalej


Jakiego rodzaju aktywności sportowe można uprawiać zimową porą, czyli plusy snowboardingu, narciarstwa czy łyżwiarstwa.

Zima w Polsce trwa sporo dłużej niż lato, a tak naprawdę sportów typowo zimowych jest raptem parę. Lecz wszystkie się cieszą dużym zainteresowaniem i pośród dorosłych, i wśród dzieci. Jednym z najbardziej popularnych sportów jest łyżwiarstwo. W większych miastach nie ma kłopotów ze ślizgawkami, w wielu z nich działają lodowiska pod dachem, zupełnie niezależne od pogody, ale również lodowiska na wolnym powietrzu, otwierane wtedy, gdy pogoda na to pozwoli.

Czytaj dalej


Uprawianie sportu – jak ochronić się przed kontuzją i w jaki sposób leczyć ewentualne kłopoty zdrowotne?

Twierdzi się, że sport to zdrowie. Oczywiście, jest to prawidłowe przekonanie, gdyż częste uprawianie sportu ułatwia wypracowanie świetnej kondycji oraz zrzucenie niepotrzebnych kilogramów, o ile takie się posiada. Trzeba jednakże pamiętać, że sport niesie ze sobą też ryzyko kontuzji, zwłaszcza jeżeli ćwiczenia wykonuje się nieprawidłowo lub organizm jest przetrenowany. Jak w takim razie ochronić się przed kontuzją? Co zrobić, jeśli kontuzja już wystąpiła?

Czytaj dalej