Dobry plan treningowy to taki, który weźmie pod uwagę nie tylko nasze możliwości fizyczne

Dobry plan treningowy to taki, który względni nie tylko nasze możliwości fizyczne, ale także odpowiednio opisze naszą dietę. Często młodzi ludzie, szczególnie bez doświadczenia, nie mają pojęcia o tym, jak poprawnie ćwiczyć, jak ze sobą łączyć trenowane partie mięśni, nie mówiąc już o sposobie żywienia. Niekiedy napotyka się takich amatorów, którzy nie wiedzą nawet o tym, co to jest białko, po co i kiedy dokładnie należy przyjmować węglowodany, nie wiedzą nic na temat tego, w jaki sposób poprawnie wykonywać ćwiczenia.

Czytaj dalej


Jeśli chcemy na poważnie zabrać się za ćwiczenie, dobrze jest wiedzieć, jakie rezultaty pragniemy osiągnąć

Badacze bezwarunkowo udowodnili, że ludzie, którzy dużo się ruszają oraz zdrowo się odżywiają, później umierają oraz cieszą się lepszym zdrowiem. Mimo, że jesteśmy tego świadomi, to niesłychanie trudno jest nam zabrać się za regularne ćwiczenia, może zatem dobrze będzie kupić karnet open na siłownię

Czytaj dalej


O czym trzeba pamiętać zapisując się pierwszy raz na trening?

Wielu młodych ludzi często chcą rozpocząć swoją przygodę treningową, jednak nie mają stosownej wiedzy na ten temat. Niekiedy się zdarza, że nie mają oni nawet pojęcia o tym, jak ćwiczyć podstawowe partie mięśni, nie mówiąc już o diecie czy o właściwie przemyślanym planie treningowym. Wybierając się na siłownię w młodym wieku powinniśmy zatroszczyć się o profesjonalny plan treningowy a to musi zrobić dla nas tylko osoba z dużym doświadczeniem.

Czytaj dalej