Niewielkie części samochodowe mogą być najważniejsze dla bezpieczeństwa podróżowania

Każdy samochód składa się z bardzo dużej ilości zróżnicowanych elementów. W zasadzie sam silnik samochodowy jest bardzo zaawansowanym mechanizmem, składającym się z dużej liczby małych mechanizmów powiązanych ze sobą. Dużo elementów samochodu odpowiada także za sprawy wiążące się z zachowaniem bezpieczeństwa jazdy i z ubezpieczaniem maszyny przed złodziejem. Zaliczają się do nich między innymi takie elementy jak zamki w drzwiach, system alarmowy, jak również twarde i wytrzymałe szyby. Inne z kolei elementy używane są do zadań o charakterze typowo higienicznym oraz estetycznym. Do tych drugich zaliczają się wycieraczki samochodowe 420 mm i inne. Wygodzie kierowcy i pasażerów służą natomiast komfortowe fotele i elementy jak nn przykład tapicerka w samochodzie.

Czytaj dalej


Komfort jazdy to również właściwe zawieszenie, wytrzymałe na wstrząsy. Czy jest to aktualnie zapewnione?

Standardowe układy zawieszeń są już poznane, więc coraz ciężej wymyślić coś rzeczywiście przełomowego tym obszarze. Lecz w ostatnim okresie pojawiła się koncepcja, która może to zmienić, bo stwierdzono, że być może korzystnie niektóre z funkcji powierzyć układom pneumatycznym. Czy to faktycznie działa?

Czytaj dalej


Czemu warto zwracać uwagę na tarcze hamulcowe w aucie? Jakich zasad przestrzegać przy ich wymianie?

Tarcze hamulcowe są taką częścią auta, jaka ma ogromny wpływ na stopień bezpieczeństwa osób podczas jazdy. Z tego powodu należy bacznie śledzić różne oznaki tego, iż coś złego dzieje się z tarczami. Niestety ta część auta nie jest niezniszczalna oraz ulega zużyciu tak samo jak wszystkie inne części samochodu.

Czytaj dalej