Wypoczynek marzeń – w jakie miejsce pojechać?

Firma Orlica – rzetelny organizator urlopów działający na naszym rynku od wielu lat. Specjalizują się w organizowaniu wspaniałych urlopów do Europy i niezwykłych urlopów narciarskich. Biuro podróży Orlica jako organizator wypoczynku oferuje głównie 7-dniowe lub 14-dniowe wycieczki samolotowe. Wyloty, które firma organizuje dotyczą lotnisk m.in w Poznaniu i Gdańsku. Ci którzy wolą relaksować się w indywidualny sposób firma daje możliwość wykupienia tylko przelotu.

Czytaj dalej


Jantar – i niesamowita tajemnica Bursztynowego Szlaku

Jantar to wieś letniskowa mieszcząca się w województwie pomorskim, na pograniczu Mierzei Wiślanej i Żuław Wiślanych. Nazwa wsi nie bez powodu odnosi się do jednego z największych bałtyckich skarbów, gdyż znajduje się ona na trasie dawnego Szlaku Bursztynowego. Z tego też powodu, dorocznie jest organizowany tutaj finał Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu.

Czytaj dalej


Wyjątkowe miasto do spędzenia czasu z naszymi pociechami

Kiedy mamy zamiar wyjechać gdzieś z dziećmi poszukujemy, w miejscu do którego ruszamy, jakiś rodzinnych atrakcji. Niestety często z jakimiś atrakcjami dla najmłodszych nie jest tak prosto jak może się wydawać. Tak, więc nim gdzieś wyjedziemy rzeczywiście warto zobaczyć, co da się robić z dziećmi w miejscu, do którego chcemy ruszyć na wypoczynek.

Czytaj dalej


Wymarzone wczasy na Kanarach – czego nie możesz przegapić

Większość Polaków ma już urlopowy wyjazd za sobą. Małżeństwa muszą prosić o urlopy w czasie letnim ze względu na swoje latorośle, które we wrześniu już powracają do szkół. Stad też rodzicie wykorzystują swoje dni urlopowe właśnie w czasie szczytu sezonu, gdy na plażach jest straszliwy tłok, a ceny są niezwykle wysokie. Jeśli jednakże jesteśmy w stanie sobie pozwolić na urlopowy wypoczynek po sezonie, to zdecydowanie należy to zrobić. We wrześniu oferty są już o wiele tańsze, a w bardzo popularnych miejscach nie ma już takich tłumów turystów.

Czytaj dalej


Gdzie pożądane byłoby spędzić urlop lub wakacje w Polsce? Czy znasz atrakcyjne miejsca w naszym kraju?

Planując wczasy albo urlop, nierzadko myślimy o rejonach zagranicznych – Paryż, Kostaryka, Włochy bądź Egipt – te i dużo innych miejsc wszelkiego roku przyciąga sporo turystów z całego świata, też z Polski. To prawda, iż zagraniczne rejony są faktycznie wspaniałe i możemy tam zobaczyć sporo rzeczy, jakich nie ma w Polsce, jednakże nie oznacza to, iż nasz kraj nie ma nic ciekawego do zaoferowania. Wprost przeciwnie, w Polsce odnajdziemy sporo ładnych, zapierających dech w piersiach oraz atrakcyjnych rejonów, które warto zwiedzić.

Czytaj dalej