W jaki sposób odpowiednio przygotować się do zakupów w Poznaniu, żeby były one naprawdę bardzo owocne?

Poznań jest popularnym oraz lubianym miastem, jednym z większych w Polsce, do którego każdego roku przeprowadza się naprawdę duża ilość osób z okolicznych miasteczek oraz wsi, licząc że w większym mieści będą mogli wyszukać dla siebie lepszą pracę, poznać nowych ludzi czy studiować upragniony kierunek. Poznań, z racji ogromnej liczby centrów handlowych, to też świetne miejsce na zakupy. Jak się do nich przygotować, aby mieć gwarancję, że ostatecznie będą faktycznie efektywne?

Czytaj dalej


Opony do auta – jakie wybrać i gdzie wymienić?

Samochód, opony

Autor: iStock
Źródło: iStock

Nadchodzi zima, na pewno w najbliższym czasie temperatura spadnie poniżej zera, spadnie śnieg oraz na drogach pojawi się lód. W związku z tym spora część Poznaniaków albo już założyła opony zimowe, albo dopiero ma zamiar to zrobić. Niektórzy dopiero planują zakup nowych opon, gdyż zeszłoroczne już przestały być bezpieczne, a jeszcze inni analizują gdzie nabyć opony letnie na kolejny rok. Niestety jest to spory wydatek, który może całkiem istotnie ograniczyć nasz budżet, co nie jest mile widziane, szczególnie w czasie przedświątecznym. Dlatego też każdy poszukuje możliwości oszczędzenia kilku złotych. Ale co zrobić, żeby wydając jak najmniej kupić odpowiedniej jakości produkt?

Czytaj dalej


Jak trwałe są tanie opony?

Stopniowo zbliża się moment, gdy należy opony letnie wymienić na opony zimowe. Ich zmiana jest dość niewygodnym procesem. Chociaż można zaopatrzyć się w opony całoroczne i nie martwić się o wymianę. Niestety na niesuchym podłożu mają złą przyczepność. Nie gwarantują one takiego bezpieczeństwa jak opony specjalistyczne. Owszem jest to tańsze rozwiązanie, ale nie trzeba oszczędzać na zdrowiu i poczuciu bezpieczeństwa zarówno nas samych jak i naszych bliskich.

Czytaj dalej


Być może niektórych bawią, lecz chronią karoserię – zamontuj chlapacze na zimę

Nadchodząca zima to dla kierowców przede wszystkim czas zmian opon na specjalne „zimówki”. Przestawieniom na zimną, niewdzięczną zwłaszcza karoserii porę roku podlegają ponadto inne części samochodu niż tylko opony, m.in. popularne chlapacze. Miękkie błotniki chronią nasze opony przed zwiększoną w zimie ilością soli, piachu i kamyków.

Czytaj dalej