Jak trwałe są tanie opony?

Stopniowo zbliża się moment, gdy należy opony letnie wymienić na opony zimowe. Ich zmiana jest dość niewygodnym procesem. Chociaż można zaopatrzyć się w opony całoroczne i nie martwić się o wymianę. Niestety na niesuchym podłożu mają złą przyczepność. Nie gwarantują one takiego bezpieczeństwa jak opony specjalistyczne. Owszem jest to tańsze rozwiązanie, ale nie trzeba oszczędzać na zdrowiu i poczuciu bezpieczeństwa zarówno nas samych jak i naszych bliskich.

Czytaj dalej


Opony do auta – jakie wybrać i gdzie wymienić?

Samochód, opony

Autor: iStock
Źródło: iStock

Zbliża się zima, z pewnością wkrótce temperatura spadnie poniżej zera, spadnie śnieg oraz na drogach pojawi się lód. W związku z tym duża część Poznaniaków albo już założyła opony zimowe, albo dopiero ma zamiar to uczynić. Niektórzy dopiero planują zakup nowych opon, gdyż te z zeszłego roku już przestały być bezpieczne, a jeszcze inni rozważają gdzie zakupić opony letnie na kolejny rok. Niefortunnie jest to spory wydatek, który może dość istotnie ograniczyć nasz budżet, co nie jest mile widziane, szczególnie w czasie przedświątecznym. Dlatego też każdy poszukuje możliwości zachowania kilku groszy. Jednak co zrobić, aby wydając jak najmniej kupić dobrej jakości wyrób?

Czytaj dalej


Być może niektórych bawią, lecz chronią karoserię – zamontuj chlapacze na zimę

Nadchodząca zima to dla kierowców przede wszystkim czas zmian opon na specjalne „zimówki”. Przestawieniom na zimną, niewdzięczną zwłaszcza karoserii porę roku podlegają ponadto inne części samochodu niż tylko opony, m.in. popularne chlapacze. Miękkie błotniki chronią nasze opony przed zwiększoną w zimie ilością soli, piachu i kamyków.

Czytaj dalej


Z jakiego powodu wypada pamiętać o zmianie opon letnich na zimowe?

Każdy kierowca z pewnością powinien pamiętać, że zmiana opon letnich na zimowe jest rzeczą konieczną, jakiej nie wolno nie uwzględnić. Co roku zdarzają się kierowcy, jacy przeciągają zmianę opon letnich na zimowe, lub w ogóle tego nie wykonują. Jednakże takie zachowanie jest ogromnie nierozważne oraz może wywołać spore ryzyko dla kierowcy, jego pasażerów oraz także innych osób uczestniczących w ruchu drogowym. Późną jesienią oraz zimą drogi stają się coraz bardziej śliskie z powodu padającego deszczu, śniegu czy też chłodu.

Czytaj dalej