Kilka słów o tym, dlaczego warto zadbać o klimę w naszym samochodzie

Jazda wozem – bezpieczna!
Istnieje dużo rozwiązań, znanych jako automobilowe oczyszczacze powietrza – sprzedawanych w dzisiejszych czasach. Większa część z nich nie nadaje się niemniej jednak jako samochodowe wysokiej jakości oczyszczacze, choć tak są określone. Rzeczywiście solidny oczyszczacz wykonujący odpowiednie ozonowanie klimatyzacji tak de facto może kosztować znacznie więcej niż niejeden samochód, ale taki na pewno potrafi zagwarantować bezpieczne powietrze w dzisiejszym aucie.

Czytaj dalej


Wysokiej jakości części samochodowe popularnych na polskim rynku marek

Samochody, tak samo jak wszelkie inne urządzenia, czasami się psują. Stosunkowo często także wymagają rutynowych kontroli i przeglądów. Kontrole służą temu, by pojazd był w dobrym stanie. To z kolei decyduje o poziomie bezpieczeństwa jego użytkowników. Jak jest wiadome, bezpieczeństwo osób jest najbardziej istotne, z tego powodu nie powinno się lekceważyć podejrzanych sygnałów, mogących świadczyć o awarii czy zużyciu jakiejś części.

Czytaj dalej


Opony do auta – jakie wybrać i gdzie wymienić?

Samochód, opony

Autor: iStock
Źródło: iStock

Nadchodzi zima, z pewnością wkrótce temperatura spadnie poniżej zera, spadnie śnieg oraz na drogach pojawi się lód. W związku z tym duża część mieszkańców Poznania albo już założyła opony zimowe, albo dopiero ma zamiar to zrobić. Niektórzy dopiero mają w planach kupno nowych opon, ze względu na to, że zeszłoroczne już nie są bezpieczne, a jeszcze inni analizują gdzie zakupić opony letnie na kolejny rok. Niefortunnie jest to dość duży wydatek, który może dość mocno ograniczyć nasz budżet, co nie jest mile widziane, zwłaszcza w czasie przedświątecznym. Dlatego też każdy szuka możliwości oszczędzenia paru złotych. Ale co zrobić, aby wydając jak najmniej zakupić dobrej jakości produkt?

Czytaj dalej


Gdzie dobrze jest kupować konieczne rzeczy do auta? Czy zakupy przez internet się opłacają?

Każdy miłośnik samochodów zdaje sobie z tego sprawę, że dobry pojazd to rożne elementy, bez dobrej jakości których trudno powiedzieć o trwałości i niezawodności. Auto to nazbyt skomplikowana maszyneria, by coś mogło być niedopracowane. Dlatego też właśnie nawet najmniejszy elementy musi spełniać najbardziej trudne warunki, żeby działał jak najdłużej. Całe szczęście sporo elementów możemy zmieniać, kiedy tylko przyjdzie nam na to ochotę, w ten sposób jest na przykład z oponami. Co więcej, od kiedy możemy robić zakupy w internecie możliwości są nawet większe.

Czytaj dalej