Kilka informacji o turystycznej propozycji Łodzi, jak wygląda baza kwater tego miasta

Łódź to stosunkowo młode miasto, bo jego początki biorą się dopiero w początkach dziewiętnastego wieku. Co prawda pierwsze wzmianki o niej pochodzą już z wieku dwunastego, lecz dopiero w roku 1820 rozpoczęła się nowoczesna historia tej miejscowości. Od tego czasu rozpoczął się intensywny rozwój przemysłu, w pierwszej kolejności budowano liczne fabryki włókiennicze.

Czytaj dalej


Planujesz podróż do Legnicy? Już teraz szukaj odpowiedniego hotelu, by zagwarantować sobie optymalny nocleg

W czasie wyjazdu rekreacyjnego lub zawodowego warto zapewnić sobie optymalne warunki. Nie znaczy to jednak, że musi się przepłacać ponad zawartość swojego portfela, jednakże teraz stwierdza się tak duży wybór różnych obiektów oferujących noclegi, że bez trudu można wybrać ten, który sprosta naszym wymaganiom.

Czytaj dalej


Podstawowe informacje o Legnicy, czym ciekawym się można zająć w tym mieście i jego okolicach.

Legnica to jedno z najładniejszych miast w województwie dolnośląskim, leży zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od największej miejscowości rejonu, to znaczy Wrocławia. Pierwsze historyczne wzmianki o tym mieście pojawiły się już w roku 1149, a w kolejnych wiekach Legnica rozwijała się w prawie takim samym tempie jak Wrocław. Dzisiaj stolica Dolnego Śląska jest sześciokrotnie większa, bo na dzień dzisiejszy w Legnicy mieszka bliskoo 100 tysięcy stałych mieszkańców, a oprócz tego kilkanaście tysięcy studentów uczących się na siedmiu tamtejszych uczelniach.

Czytaj dalej


Wrocław oglądane przez przyjezdnych. Niecodzienna mapka miasta

Na południe Polski zjeżdża duża ilość obcokrajowców. Czasami z czystej ciekawości, typowo urlopowo, a często by uczyć się albo pracować w swoim zawodzie. Jakie miasta południowej części kraju wybierają najczęściej? Bliski zachodowi, poukładany Wrocław albo stary i piękny Kraków. W miastach tych nie tylko można szybko poczuć się jak u siebie, ale też zaraz po wyjeździe szybko za nimi zatęsknić.

Czytaj dalej