Bezpieczeństwo dziecka podczas jazdy to podstawa – foteliki dla dziecka

Każdy z nas jest świadom, że na bezpieczeństwie nie wolno oszczędzać. Szczególnie gdy myślimy o naszych najmłodszych. Ale mimo całej wiedzy, którą posiadamy, bywa, że rodzice dopuszczają się karygodnych błędów. Dyktują swój wybór ceną, odkupują używane foteliki od znajomych czy na serwisach aukcyjnych, a przy tym nie kontrolują atestów.

Czytaj dalej


Moda dziecięca – czy warto jej ulegać? Czym musimy się kierować, dobierając strój dla naszego szkraba?

Znaczna część ludzi dość mocno interesuje się modą. Właściwy dobór garderoby uważamy za element naszej atrakcyjności fizycznej, przejaw troski o to, jak jesteśmy odbierani przez ludzi. I jest w tym odrobinę racji – przecież każdy z nas ma przeróżne kolory i fasony, jakie do niego mniej lub bardziej pasują.

Czytaj dalej


Gdzie wysłać dziecko na wypoczynek?

Wyjazdy na wakacje – lubimy je nie tylko my, ale także nasze pociechy. Dla nich wiążą się nawet z większymi emocjami. W końcu taki wyjazd to zawsze coś nowego, atrakcyjnego i wyjątkowego. Maluch cieszy się z możliwości zwiedzenia nowego miejsca, odkrycia go, z szansy na poszerzenie swoich horyzontów i spędzenia czasu z rówieśnikami. Poza tym dla dziecka taki wyjazd to sposobność, by trochę się usamodzielnić, przyzwyczaić, że rodzice nie będą mu towarzyszyć w każdej chwili, wprawić się w wykonywaniu codziennych czynności. Jeśli więc tylko jest taka sposobność, koniecznie wysyłajmy nasze dzieci na rozmaite wyjazdy, wycieczki i kolonie. To będzie dla nich nie tylko przygoda, ale i szkoła życia.

Czytaj dalej


Kanada – przygotowania do wyjazdu

 Kanada nie jest zbyt popularnym wśród Polaków kierunkiem wyjazdów – a szkoda, bo ten kraj ma naprawdę wiele do zaoferowania. Jeżeli poczytacie trochę na temat Kanady i dacie się przekonać, że można fantastycznie spędzić czas nawet w nieco chłodniejszym klimacie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zaczniecie marzyć o wyjeździe do Kanady.

Czytaj dalej