Filtr paliw i filtry powietrza, a więc podstawowe wyposażenie Twojego auta

W dzisiejszych czasach wszystko musi lepiej funkcjonować. Staramy się wprowadzić maszyny na zupełnie inny poziom, jeśli chodzi o ich warunki techniczne. Jest to możliwe, bo mamy bardzo szybki postęp technologiczny. Ale czasem wystarczą bardzo proste rozwiązania zastosowane w starszych maszynach, żeby te nadążały za obecnymi oczekiwaniami.

Czytaj dalej


Jeśli prowadzisz biznes związany z transportem samochodowym, zadbaj o najlepsze części i właściwe serwisowanie aut

Działalność biznesowa związana z transportem ludzi albo produktów, bazuje na zastosowaniu różnorodnego rodzaju pojazdów. Należy troszczyć się o ich stan techniczny, gdyż od kondycji samochodów uzależnione jest bezpieczeństwo kierowców oraz pozostałych uczestników ruchu ulicznego.

Czytaj dalej


Cztery kółka niczym z hollywoodzkich superprodukcji

Z tym USA to jest tak, że albo spoglądamy na wszystko, co stamtąd i hip, hip hurra, czyli każda rzecz nam odpowiada i jesteśmy zachłyśnięci przez długi czas, albo od razu widzimy jakieś minusy. Podobnie, jeśli weźmiemy pod uwagę samochody amerykańskie. Możemy stwierdzić, że są zbyt drogie, że po naszych rodzimych drogach to się nimi za bardzo nie pojeździ.

Czytaj dalej


W jaki sposób troszczyć się o wóz

O tym, iż polski rynek motoryzacyjny używanymi czterokołowcami stoi, nie trzeba chyba nikogo specjalnie przekonywać. Ostatnie dane wykazują, iż spada liczba nabywanych wozów nowych, jak też używanych, co może oznaczać, iż rynek się już nasycił, zaś z drugiej strony Polacy dłużej jeżdżą tym, co już mają. Aby jednakże móc dłużej eksploatować czterokołowiec, konieczne będzie stosowanie się do paru podstawowych zaleceń.

Czytaj dalej


Opony do auta – jakie wybrać i gdzie wymienić?

Samochód, opony

Autor: iStock
Źródło: iStock

Zbliża się zima, z pewnością w najbliższym czasie temperatura spadnie poniżej zera, spadnie śnieg oraz na drogach pojawi się lód. W związku z tym wielu mieszkańców Poznania albo już założyła opony zimowe, albo dopiero zamierza to uczynić. Niektórzy dopiero planują kupno nowych opon, ponieważ zeszłoroczne już nie są bezpieczne, a jeszcze inni zastanawiają się gdzie zakupić opony letnie na kolejny rok. Niestety jest to dość pokaźny wydatek, który może dość istotnie ograniczyć zasobność naszego portfela, co jest niepożądane, szczególnie w okresie przedświątecznym. Dlatego też każdy szuka możliwości zachowania paru groszy. Ale co zrobić, aby wydając jak najmniej zakupić dobrej jakości produkt?

Czytaj dalej


Zalety wypożyczania samochodów – co jest najważniejsze

Jeżeli wyjeżdżamy na biznesowe spotkanie jest kilka dobrych rad, o których należy nie zapominać. W tym opracowaniu o podpowiedzi pytamy fachowców takich jak Pan Bartosz, który powie nam jaki wybór przygotowała wypożyczalnia koło lotniska dla licznych biznesowych klientów. Radami podzieli się także Pan Dawid, specjalista z lokalnej izby gospodarczej.

Czytaj dalej


Jak dużo taniej nabyć części do auta?

Na szczęście szejkowie zdołali się dogadać z Zachodem – a więc ropa jest sporo tańsza. A to tak jakby z automatu sprawiło, że po prostu ceny na stacjach paliwowych są niższe. Chociaż wiadoma kwestia, iż i tak akcyza oraz pozostałe podatki są bądź co bądź na tyle spore, że te oszczędności raczej nie są naprawdę bardzo duże. Jednakże ja przecież miałem mówić o czymś trochę innym – a konkretnie należy pomyśleć w jaki sposób zakupić moglibyście, za sporo mniejsze pieniądze opony albo części do samochodów…

Czytaj dalej


Auto z salonu czy z trzeciej ręki?

Każdy z nas niesłychanie dobrze wie, że motoryzacja stanowi bardzo wart podkreślenia detal naszej codzienności. To właśnie z zastosowaniem pojazdów udaje się nam zdecydowanie uprościć aktywność w otaczających nas realiach. Przewóz stanowi bowiem zakres, jaki związany jest również z pełnieniem naszych czynności zawodowych, ale dodatkowo coraz częściej rozrywkowych.

Czytaj dalej


Dobry warsztat samochodowy – jak go znaleźć i rozpoznać?

Normą jest, iż samochód się psuje. Auto, a szczególnie różne części. Aby zreperować samochód należy się uda do odpowiedniego warsztatu samochodowego, który zajmuje się daną usterką, lub jest wszechstronny i można w nim zreperować w zasadzie wszelkie usterki. Jak zdecydować się na dobry serwis samochodowy, żeby być zadowolonym z obsługi?

Czytaj dalej