Zalety wypożyczania samochodów – co jest najważniejsze

Jeżeli wyjeżdżamy na biznesowe spotkanie jest kilka dobrych rad, o których należy nie zapominać. W tym opracowaniu o podpowiedzi pytamy fachowców takich jak Pan Bartosz, który powie nam jaki wybór przygotowała wypożyczalnia koło lotniska dla licznych biznesowych klientów. Radami podzieli się także Pan Dawid, specjalista z lokalnej izby gospodarczej.

Czytaj dalej


Jak dużo taniej nabyć części do auta?

Na szczęście szejkowie zdołali się dogadać z Zachodem – a więc ropa jest sporo tańsza. A to tak jakby z automatu sprawiło, że po prostu ceny na stacjach paliwowych są niższe. Chociaż wiadoma kwestia, iż i tak akcyza oraz pozostałe podatki są bądź co bądź na tyle spore, że te oszczędności raczej nie są naprawdę bardzo duże. Jednakże ja przecież miałem mówić o czymś trochę innym – a konkretnie należy pomyśleć w jaki sposób zakupić moglibyście, za sporo mniejsze pieniądze opony albo części do samochodów…

Czytaj dalej


Auto z salonu czy z trzeciej ręki?

Każdy z nas niesłychanie dobrze wie, że motoryzacja stanowi bardzo wart podkreślenia detal naszej codzienności. To właśnie z zastosowaniem pojazdów udaje się nam zdecydowanie uprościć aktywność w otaczających nas realiach. Przewóz stanowi bowiem zakres, jaki związany jest również z pełnieniem naszych czynności zawodowych, ale dodatkowo coraz częściej rozrywkowych.

Czytaj dalej


Opony do auta – jakie wybrać i gdzie wymienić?

Samochód, opony

Autor: iStock
Źródło: iStock

Zbliża się zima, na pewno niedługo temperatura spadnie poniżej zera, spadnie śnieg oraz na drogach pojawi się lód. W związku z tym wielu mieszkańców Poznania albo już założyła opony zimowe, albo dopiero ma zamiar to uczynić. Niektórzy dopiero mają w planach zakup nowych opon, gdyż zeszłoroczne już nie są bezpieczne, a jeszcze inni zastanawiają się gdzie kupić opony letnie na kolejny rok. Niefortunnie jest to dość pokaźny wydatek, który może całkiem mocno ograniczyć nasz budżet, co jest niepożądane, zwłaszcza w okresie przedświątecznym. Dlatego też każdy szuka możliwości zachowania kilku groszy. Jednak co zrobić, żeby wydając jak najmniej kupić odpowiedniej jakości produkt?

Czytaj dalej


Filtr paliw i filtry powietrza, a więc podstawowe wyposażenie Twojego auta

W dzisiejszych czasach wszystko powinno lepiej funkcjonować. Staramy się wprowadzić maszyny na zupełnie inny poziom, jeżeli chodzi o ich warunki techniczne. Jest to możliwe, bo mamy niesamowicie szybki postęp w kwestiach technologicznych. Ale czasem wystarczą dość proste rozwiązania zastosowane w starszych maszynach, by te nadążały za obecnymi oczekiwaniami.

Czytaj dalej


Kupienie pojazdu to niezwykle ważna inwestycja, zatem tu trzeba wszystko odpowiednio sprawdzić

Polacy często nabywają pojazdy z drugiej ręki, gdyż można je zakupić w naprawdę opłacalnych cenach. To naprawdę okazja, jeśli można zakupić auto za niewielkie pieniądze, lecz taka inwestycja wiąże się również z pewnym ryzykiem, zatem wybrany wóz należy dokładnie sprawdzić.
Aby później być zadowolonym

Czytaj dalej


Cztery kółka niczym z hollywoodzkich superprodukcji

Z tym USA to jest tak, że albo spoglądamy na wszystko, co stamtąd i hip, hip hurra, czyli wszystko nam odpowiada i jesteśmy zachłyśnięci przez długi czas, lub jedyne, co zauważamy to minusy. Tak samo jest, kiedy weźmiemy pod uwagę samochody amerykańskie. Można twierdzić, że są za drogie, że po naszych krajowych drogach to się nimi jeździć nie da.

Czytaj dalej


Dobry warsztat samochodowy – jak go znaleźć i rozpoznać?

Normą jest, iż samochód się psuje. Auto, a szczególnie różne części. Aby zreperować samochód należy się uda do odpowiedniego warsztatu samochodowego, który zajmuje się daną usterką, lub jest wszechstronny i można w nim zreperować w zasadzie wszelkie usterki. Jak zdecydować się na dobry serwis samochodowy, żeby być zadowolonym z obsługi?

Czytaj dalej